Pozitivní myšlení, pozitivní výsledky

Pozitivní myšlení je základ úspěchu!

Když se nedaří, tak se nedaří. Určitě to znáte. Stává se to poměrně běžně. Ale čím to je? Není to prostě tím, že nás první špatná zpráva naladila tak, že už ty další jen přitahujeme? Zkusme se tedy zamyslet nad tím, jak tomu předejít.


Ukliďte si

Negativní myšlenky vytvářejí v naší mysli zmatek a pobývají na stejných místech, jako ty pozitivní, i přesto, že jsou ve skutečnosti méně důležité. Stejně jako si neuchováváme odpadky v našich domovech, neměli bychom skladovat ani pesimistické myšlenky. Zbavte se negativity stejným způsobem, jako vynášíte odpad, když začíná zapáchat nebo zabírat příliš mnoho prostoru.

Výsledky snažení jedince zpravidla odhalují jeho způsob uvažování. Pokud si někdo opakuje: „nepůjde to“, většinou bude mít pravdu. Skutečně to nepůjde, dokud přetrvává takovýto přístup. Už jste někdy slyšeli o někom, kdo se stal skutečným přínosem pro cokoliv tím, že dokonale odhadl všechny důvody, proč něco nejde? Ne, samozřejmě, že ne. Naopak, je-li někdo skutečně přínosný, je to díky jeho schopnosti pozitivně myslet a nacházet řešení k problémům.

Změna přístupu

Pokud se vám dostává neuspokojivých výsledků v zaměstnání nebo v osobním životě, něco se zkrátka musí změnit. Naše myšlenky udávají naše skutky. Řešením je analyzovat vaše uvažování a přijít s novým a lepším způsobem, jak napravit něco, co nefunguje, nebo najít novou cestu jak to udělat. Mít přístup zaměřený na hledání řešení přináší daleko lepší výsledky, a navíc rychleji. Zamyslete se, co je možné změnit, aby se vám dařilo lépe? Zkuste zapojit pozitivní myšlení.

Autor: David Web, Foto: Pixabay.

Mohlo by se vám líbit...