Zachovejte dokonalý vzhled své kožené kabelky díky správné péči o ni

Patříte mezi ženy, na jejichž rameni či v jejich ruce nesmí chybět kabelka jako módní doplněk? Používá kožený batoh, anebo tašku i vaše drahá polovička? Pak je tento článek jako stvořený právě pro vás. Prozradí vám, jak správně pečovat o kožené kabelky, batohy a tašky, aby vám vydržely po co nejdelší dobu a v co nejlepším stavu, jelikož právě investice do kvalitních kožených výrobků není zrovna nízká.

Nevhodná péče zkracuje životnost

Nejen nevhodná péče o kožené výrobky zkracuje jejich životnost, avšak k ničení přispívá i přílišné zatěžování výrobku. Abyste mohli koženému výrobku dopřát co nejlepší péči, nutností je vědět, z jaké kůže je kabelka vyrobena.

Pravidelná impregnace

Každý ví, že nové boty potřebují vrstvu impregnace, ale málokdo tuší, že to samé potřebuje i nová kožená kabelka či jiný kožený doplněk. Na kožený výrobek naneste vrstvu vhodné impregnace ihned po zakoupení a následně impregnaci provádějte alespoň jednou měsíčně. Výrobek tak nebude tolik praskat a ničit se.

Přípravek na čištění kůže

Jestliže jste objevili na kabelce či jiném koženém výrobku nečistoty, k jejich odstranění použijte speciální přípravek na čištění kůže. Tento obsahuje různé druhy vosků a olejů, díky nimž bude výrobek z kůže dokonale vyživený a lesklý. Nikdy nepoužívejte k čištění ručníky, utěrky či kartáče, kterými byste mohli výrobek poškodit.

Žádná vlhkost ani intenzivní teplo

Kožené výrobky byste neměli vystavovat vlhkosti, avšak ani intenzivnímu teplu, jelikož jim škodí. Nikdy je neukládejte u zdroje tepla (topení) a zbytečně je nevystavujte přímým slunečním paprskům. Kůže pak rychle praská a při promáčení zase může ztratit svůj hezký tvar. V případě, že vám například kabelka zmokne, sušte ji při běžné pokojové teplotě, a to co nejdříve.

Autor: Marketa98, Foto: Freepik

Mohlo by se vám líbit...