Už jste vyzkoušeli thalassoterapii? Využívali již starověcí obyvatelé Egypta, Říma i Řecka.

Toto slané jezero staré více než 15 miliónů let se rozkládá mezi Jordánskem a Palestinou. Jeho vody jsou slanější než vody oceánské. Díky obrovské slanosti v něm přežívá jen velmi málo vzácných mikroorganismů. Je to však místo, které bylo využíváno k léčebným účelům již v dobách dávno minulých. Jako thalassoterapii jej využívali již starověcí obyvatelé Egypta, Říma i Řecka.

Thalassoterapie je starobylá léčebná metoda, která pro léčbu využívá blahodárné vlivy moře a jeho produktů (voda, sůl, řasy, bahno, písek). Terapeutické účinky vody z Mrtvého moře vyplývají z jeho složení. Obsahuje celou řadu minerálů.

Minerální složení vody z Mrtvého moře

Vody Mrtvého moře obsahují velké množství minerálů. Tyto jsou v něm obsaženy nejvíce:

  • Hořčík – Má podíl na celé řadě reakcí, jež probíhají v našem těle. Patří mezi ně pohyby svalů, opravy poškozené DNA, produkce energie. Má protizánětlivé účinky, pomáhá v boji s depresemi, zlepšuje spánek, posiluje kosti.
  • Draslík – Je důležitým prvkem pro hydrataci, činnost srdce, svalové kontrakce a rovnováhu pH v těle.
  • Sodík – Ovlivňuje absorpci a transport živin, rovnováhu tekutin, krevní tlak a přenos nervových signálů.
  • Vápník – Nezbytný pro zdravé a pevné kosti a zuby, pro oběh krve, uvolňování hormonů, regulaci tělesné hmotnosti a stabilizaci enzymů.
  • Síra – Pomáhá při syntéze bílkovin, podporuje tvorbu chrupavky a pojivových tkání, bojuje proti škodlivým bakteriím a čistí tělo od škodlivých toxinů.

Zdravotní přínosy a používání soli z Mrtvého moře

Kromě výše zmíněných výhod nabízí sůl z Mrtvého moře i další vlastnosti, které naše tělo zajisté ocení.

  • Dokonalá a hloubková hydratace – Sůl z Mrtvého moře má pozitivní účinky na naši pokožku, kterou hydratuje, snižuje její zarudnutí a drsnost a pomáhá vytvářet na jejím povrchu kožní ochranu.
  • Čistící a dezinfekční účinky – Ty má za následek především síra. Vzhledem k tomu, že jí je ve vodě obsaženo pouze menší množství, pomáhá v boji s mastnou pletí a akné. Kromě toho má sůl také účinky exfoliační, postačí rozmíchat 1/2 šálku jemně mleté soli se šálkem kokosového oleje.
  • Podpora mladistvého vzhledu pleti – Podporuje vypnutí pokožky a tím dochází k redukci jemných vrásek.
  • Pomoc při chronických kožních obtížích – Kombinace minerálů obsažených ve vodě je dokonalým pomocníkem pro ty, kdo trpí na kůži suchou, citlivou či svědivou. Také má pozitivní vliv při výskytu psoriázy. Ideálním způsobem je příprava koupele.
Čtěte také:  Dominikánská republika je rájem bez zábran

Autor textu: Petr Pokorný; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...