Pár důvodů, proč se okamžitě zvednout z gauče

  • Kdo se málo hýbe, ten se málo hýbe

Klidně s tím může souviset věta: „Nikam nejdu, nemám co na sebe!“ Když se ve svém těle necítíme dobře, nemáme moc chuť jej vyvádět do společnosti. A další večer v teplácích s povolenou gumou to celé zase jenom zhorší, protože centimetr k centimetru… Znáte to! Když se vám nechce mezi lidi, jděte alespoň do lesa, ale hlavně nezůstaňte frustrovaní sedět doma za pecí s pekáčem buchet na sporáku.

  • Doma za pecí zdravé sebevědomí nezískáme

Aha, staré dobré sebevědomí. Ani se s ním nenarodíme, ani ho nelze naočkovat. Nezíská se sňatkem, ani výhodnou koupí. Sebevědomí, aby bylo zdravé a opravdové, si musíme vysloužit. Čím víc zapracujeme na jeho získávání, tím větší na něj máme nárok. Sebevědomí se často plete s arogancí a namyšleností, ovšem zdravě sebevědomí lidé vědí, že to, za co lze sebevědomí směnit, je jeho pravý opak. Čili vyrovnanost a velkorysost.

  • Štěstí se odjakživa chodí hledat za hory a za doly

Neexistuje žádná pohádka, ve které by hloupý Honza ke štěstí přišel v pohodlí vlastního obývacího pokoje. Honza prostě po dlouhém válení se hezky vstane, zabalí buchty ze sporáku do baťůžku a jde hledat. Cestou potkává různé pomahače i podrazáky, ale své štěstí najde. Poučte se z jeho zkušeností a vystartujte se do světa, i kdyby to mělo být jen pár stanic metrem. Štěstí je potřeba jít naproti. A víte, co udělejte, až se na vás konečně usměje? Začněte ho rozdávat!

  • Učíme se za pochodu

Dostali jste se do životní fáze, kdy po letech dřiny a odříkání konečně máte, co jste chtěli? Usnout na vavřínech dovoleno, ovšem nastavte si budík! I kdybyste byli aktuálně sebespokojenější, je jen otázkou času, jak dlouho vám to vydrží. Člověk prostě vždycky chce to, co nemá. Čím déle budete kysnout v záři reflektorů, tím déle bude trvat, než se zase rozhýbete k životu. I kdybyste se rovnou nevrhali do dalšího projektu či překonávání rekordů, začněte alespoň plánovat. Nebo o tom s ostatními nahlas mluvit.

  • Překvapení je kořením života
Čtěte také:  Je sklenka červeného vína ekvivalent hodiny cvičení?

Doma už všechno znáte. Víc než teplá sprcha a vyhřátá postel vás tam nečeká. Největší adrenalin je, pokud změníte vlastní plány, když už to ani sami nečekáte! Spontánnost je zaručenou cestou k novým zážitkům, smíchu, lepší kondici, osobním výzvám, vysněné práci, dalším zkušenostem a možná taky k výhře v loterii. Místo dalšího večera stráveného s nohama na stole, ovladačem od televize v levé ruce a pivečkem v pravé, si na to čerstvě orosené pivo raději dojděte na růžek. Klidně s tím ovladačem, ale radši s kamarády. To by bylo, aby se v hospodských sociálních sítích něco neulovilo.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...