Omládněte snadno a rychle

1

Zachování mladistvého vzhledu je jednodušší, než si myslíte. Není třeba zbrkle bookovat návštěvu plastické chirurgie a vydávat horentní sumy za zbytečné procedury. Pomůže dodržování několika prostých návyků. Čas nezastaví nikdo z nás, správnou péčí ale můžeme jeho nevítané stopy na naší vizáži výrazně potlačit. Zpomalte, zamyslete se nad svým životním stylem, začněte s pravidelnou péčí o své tělo i psychiku a pomalu se připravujte na komplimenty.

Starejte se o své vlasy.

Vaše kosmetická skříňka nemusí přetékat přípravky na všechno. Naopak, svůj vlasový arzenál směle omezte. Vyhněte se hlavně fénům, žehličkám a kulmám. Nechte své vlasy po umytí schnout přirozeně. Větší množství stylingových přípravků, horký vzduch a přehnaná péče vlasy při dlouhodobém užívání ničí. Nečešte také vlasy mokré, tehdy jsou totiž nejzranitelnější. Bojujete-li stále s nezvladatelnými poletujícími a slabými vlasy, je to zřejmě proto, že je češete vlhké. Dopřejte své kštici alespoň 3 dny v týdnu dovolenou od horkovzdušné elektroniky, laků, tužidel a gelů, tak nejsnáze docílíte zdravých a lesklých vlasů!

Používejte krémy s ochranným faktorem.

Výsledky studií ukazují, že lidé ošetřující svou pleť ochranným krémem vykazují daleko menší známky stárnutí kůže. Ideální je krém s faktorem 30.  Ať je slunečno či pod mrakem, užívejte jej každý den.

Pečujte o své ruce. Ty totiž nejlépe prozradí naše skutečné stáří. Kůže na hřbetě rukou je velmi tenká, tedy i více náchylná k vysoušení a projevům stárnutí. Nezapomínejte je pravidelně hydratovat patřičnými přípravky, dopřávejte jim i opalovací krémy. Leccos o nás vypoví i nehty. Vhodně zvoleným lakem zamaskujete mnohé, ošetřovaná ruka s pěstěnými nehty vypadá mladší. Barevný lak také, stejně jako módní doplňky, šikovně odvede pozornost od případných nedokonalostí.

Vyhýbejte se potravinám barvícím zuby.

Minimalizujte červené víno, kávu a čaje, coca-colu, barbecue a sójové omáčky. Mimo běžného kartáčku a zubní nitě používejte také ústní vodu. Volte tu bez alkoholu. Pomáhá se zbavovat plaku, a tak chrání zuby i dásně. Bělejší zuby a růžovější dásně značí mládí!

Čtěte také:  Největší alkoholový mýtus: V malé míře prospívá a při hubnutí neškodí

Pravidelně cvičte. Pohyb podporuje zdravý oběh krve, což k mladistvému vzezření Vaší pleti velmi přispívá. Krevní cirkulace také redukuje kruhy pod očima. Cvičením rovněž formujete své křivky, a to je pro svěží vzhled naprosto zásadní! Pohybu se věnujte ideálně alespoň 30 minut denně.

Pozor na sůl. Skrývá se všude, nejen v chipsech, ale i v nenápadných lahůdkách a sladkostech. Přemíra soli v těle zadržuje vodu – to se často projeví například v nateklých vacích pod očima. Ty mladistvé vizáži nikterak neprospívají..

Doplňujte proteiny.

Pro zdravě vypadající vlasy a dobře vyživovanou pleť jsou nutností. Na nízkoproteinové diety nevěřte, nechcete-li bojovat s předčasnými vráskami. Průměrná žena by měla denně přijmout alespoň 46 gramů proteinů. Dopřávejte si tedy vajec, ryb, kvalitních mléčných výrobků a ořechů, co hrdlo ráčí.

Bojujte se stresem. Vaše tělo na něj dokáže silně reagovat, nejen zhoršením zdravotního stavu, ale i vnějšími projevy. Stres je na nás zkrátka vidět. Pokožka je vlivem stresu například náchylnější k aknózním projevům, ekzémům či lupénce. Relaxujte, dopřejte si klid, meditaci, scházejte se s přáteli a často se smějte, věnujte se svým koníčkům. Naučte se říkat „ne“, je-li to třeba.

Spěte do růžova.

Naše tělo se nejvíce regeneruje během hlubokého spaní, kdy produkuje větší množství hormonů progesteronu a estrogenu. Určitě jste sami zaznamenali, že právě po výživném a klidném spánku Vaše pokožka vypadá zářivější a svěžejší – spánek je nejlevnějším elixírem mládí!

 

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...