Osvědčené tipy na výživové doplňky nejen pro alergiky

Zdraví na prvním místě. Doplňků stravy je dnes na trhu obrovské množství a je těžké se v nich vyznat. Tento článek přináší doporučení několika výživových doplňků posilujících imunitu, jejichž účinek potvrdilo množství alergiků, kteří bojují se zdravotními potížemi od dětství a vyzkoušeli tak již řadu produktů. Základem pro pevné zdraví je samozřejmě správná životospráva, nicméně níže uvedení pomocníci mají za úkol vaše tělo podpořit a dodat mu co nejvíce potřebných látek.

1. Noni 

Noni je skutečně zázračné ovoce rostoucí na Tahiti. Vzhledem k jeho rychlé oxidaci není možné ho k nám dopravit, aniž by se nezkazilo. Z toho důvodu se zpracovává do formy džusu, který dnes již seženete ve většině obchodů se zdravou výživou. Kvalitní džus z Noni má obrovské množství pozitivních účinků na vaše zdraví, od posílení imunitního systému přes snížení únavy po protizánětlivé účinky zejména co se týče kožních problémů, včetně akné. Díky své přirozené antihistaminové funkci je tento kouzelný plod ideální pro alergiky i osoby trpící na atopický ekzém.

2. Chlorella a zelený ječmen 

Chlorella je sladkovodní řasa, jíž ve formě zelených tobolek seženete snad v každém obchodě se zdravou výživou. Hlavním úkolem chlorelly je detoxikace vašeho organismu. Váže na sebe škodlivé látky ve vašem těle, jež odvádí pryč. Neděste se proto, když bude vaše stolice během pravidelného užívání chlorelly zelená, je to naprosto v pořádku, takto vás totiž řasa zbavuje daných toxinů. Divili byste se, kolik kilogramů škodlivin může člověk ve střevech mít. Chlorella také zabraňuje překyselení organismu a celkově posiluje imunitu.

Zelený ječmen, nazývaný také mladý ječmen, je dnes již velmi známý a rozšířený doplněk stravy. Obsahuje obrovské množství vitaminů, minerálů, aminokyselin a dalších tělu prospěšných látek. Zelený ječmen se doporučuje konzumovat společně právě s chlorellou, jelikož ta mu v lidském organismu udělá jakousi cestičku, aby se mohl dobře vstřebat. Chlorella uklidí a ječmen pak lépe pracuje.

Čtěte také:  Zelený ječmen a hubnutí

Oba zelené doplňky stravy je ideální konzumovat během očisty organismu.

3. Rakytník 

Oranžové plody rostliny nazývané rakytník jsou známé zejména pro svůj vysoký obsah vitaminu C. Nabízí však mnoho dalších vitaminů a také aminokyselin. Zpracovat je možné veškeré části této blahodárné rostliny. Rakytníková šťáva, džus nebo také olej výrazně posiluje imunitu a chlubí se hojivými a regeneračními účinky. Pomáhá také při léčbě kožních nemocí a bojuje proti stresu a únavě.

4. Červená řepa 

Červená řepa v syrovém stavu tepelně nijak neupravená je naprosto nejlepší léčba organismu. Obsahuje tolik tělu prospěšných látek, že by se o nich dala napsat kniha. Pro většinu lidí řepa není sice zrovna lahůdka, ale věřte, že s vaším zdravím udělá zázraky. Pro nejméně násilnou konzumaci syrové červené řepy je nejlepší použít odšťavňovač a vzniklou šťávu vypít. Vůbec se nedivte červenému zbarvení moči. Stejně jako zelená chlorella zbarvuje stolici do zelena, červená řepa zase zbarvuje moč do červena. Věřte a svěřte své zdraví červené řepě, nebudete litovat a navíc vás tato zdravotní pomoc vyjde velice levně.

Autor: Ollie Via, Foto: Pixybuy.com

Mohlo by se vám líbit...