Tři tipy pro efektivní hubnutí

Moc dobře víme, že hubnutí je radost, ale také starost. Není jednoduché udržet si motivaci a nepolevit při své cestě za lepší postavou. Proto pro Vás máme pár tipů, jak hubnutí zefektivnit. Možná si budete říkat, že tyto tipy už dávno znáte. Potom zbývá položit jen jednu otázku. Opravdu se jimi řídíte?


1. Perfektní stravovací plán

Bez stravovacího plánu, který je sestaven tak, aby se částečně zrychlil Váš metabolismus a naučil Vás pravidelně jíst, bohužel výsledků nedosáhnete. Neexistuje klička, jak se tomu v redukci vyhnout. Cvičením nespálíte takové množství kalorií, abyste na sobě pozorovali větší změny. Cvičením “pouze” zlepšujete svoji fyzickou kondici, zpevňujete tělo, vytváříte větší kalorický deficit, posilujete srdce a organismus celkově. To znamená, že strava je při hubnutí alfou i omegou. Nepodceňujte ji a nedržte nesmyslné diety, které naleznete v časopisech. U lidí, kteří se snaží zhubnout, stále převládá názor, že by měli držet diety u kterých by neměli pořádně jíst, ale hladovět. Opak je ale pravdou. U hubnutí je pravidelné stravování velmi důležité. Mějte vyvážený stravovací plán, který Vás zdárně dovede k úspěchu.


2. Cvičení

Lidé dnes zapomínají na pohyb, který je baví a slepě následují nejnovější trendy. Je jedno jaké cvičení si zvolíte, ale zvolte si takové, které Vás baví. Jedině tak, u něj vydržíte dlouhodobě. Nemá smysl dělat pohybové aktivity, na které se vlastně netěšíte, ale berete jako povinnost.

Máte rádi kolektivní sport? Není problém, zahrajte si volejbal, fotbal, prostě cokoliv, co Vás naplňuje. Jste raději sami a v klidu? Běžte si zaběhat, zajděte do posilovny nebo na brusle.

Cvičením si vytváříme kalorický deficit a pomáhá nám tedy hubnout. Různé typy cvičení jsou jinak efektivní, ale každé cvičení má svůj smysl!

Čtěte také:  Hubení díky lásce. A co dál?


3. Motivace

Motivace se dělí na dva základní druhy. Vnější a vnitřní. Vnější motivaci tvoří podněty, které přicházejí z okolí. Například Vás někdo pochválí, řekne že vypadáte dobře a že ta změna je úžasná. Tohle určitě zahřeje na srdíčku a řeknete si že to co děláte má smysl. Tato motivace je ovšem jen chvilková. U vnější motivace však může nastat další zásadní problém. Co když nepřichází? Může se stát, že Vás nikdo nepochválí. Je to naprosto normální. Spousta lidí Vás nepochválí jen proto, že na Vás vidí změnu k lepšímu, což je děsí. Málokdo kolem sebe chce vidět úspěšnějšího člověka, než je on sám. Proto ve Vás musí být motivace vnitřní. To je ta energie, která vychází přímo z Vás a nepotřebujete k tomu nikoho jiného, než sami sebe. Najděte v sobě vnitřní motivaci a uvidíte, že se vše změní. Nebudete muset slyšet cizí pochvaly, které se stejně časem dostaví. Budete mít dost energie na to, pochválit se sami.

 Autor: David Web (fitness poradce), Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...