5 tipů, jak na podzim nenastydnout

Rodina na podzimní procházce v přírodě

Léto je už nenávratně za námi a venku v našich domovech můžeme pocítit závan chladného počasí a nižších teplot. Co udělat pro to, abychom během podzimních měsíců neonemocněli a neulehli pod peřinu místo procházek v krásné podzimní přírodě?

1. Vytápění

Méně je někdy více, myslete na to! Přestože je příjemné hovět si ve vyhřátém a přetopeném pokoji, rozhodně to není zdravé! Pokojová teplota by měla být okolo 21 °C, v noci o něco méně. Pro někoho může být nepříjemné zvyknout si na trošku nižší teplotu, ale výsledek je zaručen – nebudete tolik nemocní, budete lépe snášet změny teplot a dokonce i ušetříte za topení!

2. Dostatek vitamínů

Zvláště v tomto chladnějším období je potřeba mít na paměti, že by vaše tělo mělo přijmout dostatek vitamínů. Nemusíme hned sahat po dražších potravinových doplňcích, bohatě stačí jíst dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, případně pít ovocné šťávy a džusy. Ale pozor, ty kupované mají obvykle velké množství přidaného cukru, což neprospěje vaší figuře.

3. Nezapomínejte větrat

Asi každý má tendenci udržet si doma co nejvíce tepla, ale pozor. I nyní je důležité pravidelné a kvalitní větrání. Není potřeba větrat dlouhodobě, lepší je vyvětrat např. dokořán otevřeným oknem, avšak pouze na pár minut. Stěny místnosti se nestihnou ochladit, avšak místnost se dostatečně vyvětrá.

4. Čaje a polévky

Horké nápoje a pokrmy mohou dělat zázraky! Zkuste kvalitnější sypané bylinkové čaje a domácí polévky. Uvidíte, že si je zamilujete a nakonec je budete pít a jíst celou zimu. Pokud budete čaj sladit medem, nezapomeňte ho přidat až poté, co nápoj trochu vychladne, jinak zbytečně zničíte plno zdraví prospěšných látek v medu obsažených.

5. Kvalitní obuv a oblečení

Zdá se to jako drobnost, ale ani na podzim není dobré podceňovat kvalitu obuvi a vhodné oblečení. Nehleďte na to, že je třeba teprve září – oblékejte se tak, aby vám nebyla zima. Ideální je obléci si několik vrstev, které můžete postupně svlékat, pokud je vám horko.

Čtěte také:  V čem je zelená káva jiná

Užijte si krásy podzimu ve zdraví!

Autor textu: Lukáš Polcr; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...