Buďte COOL – buďte off-line!

Jmenuji se Honza Nepřipojený. Společně s mou kamarádkou Aničkou Nesociální si každý den hodně povídáme, čteme knihy, hrajeme společenské hry, často chodíme do přírody a za sportem. Nejlepší na tom ale je, že jsme často spolu a tak se hodně dobře známe. Hned na Aničce poznám, že je smutná, nebo si potřebuje o něčem promluvit. Nemám sice moc dobrých přátel, dohromady jich je asi deset, ale nevadí mi to. Alespoň mám čas se se všemi vídat  a vím, že jsou tady pro mě vždy, když potřebuji. Můžu se na ně spolehnout. A jak to máte vy?


Co by se stalo, kdyby…

Nejspíš nejsem jediná, kdo uvažoval o tom, jaké následky na nás zanechává život „online“. Pro většinu zaměstnání potřebujeme psací stůl a na něm počítač. Počítač připojený k internetu. Je to až k nevíře, protože to není ani padesát let, kdy žádné soukromé počítače téměř neexistovaly. Pracovní plocha se skládala z hordy papírů, šanonů, telefonního aparátu a v případě pokročilé firmy – psacího stroje. A kde jsme dnes? Dokážete začít den, aniž byste se připojili do online reality?

Být stále v kontaktu se známými a nejnovějšími zprávami je přirozená touha člověka. Málokdo chce být sám a mimo sociální dění. Jak by to ale vypadalo, kdybychom se vzdali možnosti být součástí virtuálního světa? Přišli bychom o část přátel, možnost prohlubovat vztahy a „být u toho“? Nebo naopak by se naše vztahy s lidmi, na kterých nám záleží, prohloubily? Kolik času nám online svět vezme a kolik nám ho ušetří? Pokud byste rádi zjistili, jak moc důležitý je pro vás svět na sociálních sítích (a jak moc jste vy důležití pro něj), zkuste se odpojit. Třeba jen na jeden jediný den. Že nevíte, jak na to? Jednoduše stačí na tomto odkaze třikrát kliknout a do 14 dní jste off-line. A pokud jste silnější povahy, zkuste třeba týdenní digitální detox. Ve většině případů nám informační dieta dá více, než všechny léky a relaxační procedury dohromady. Zkuste to, určitě nebudete litovat.

Čtěte také:  Jak vypadá útok kočky a co dělat

Dejte „like“ reálnému životu

Naše fyzické zdraví je vysoce závislé na tom, jak se cítíme psychicky. Pokud jsme spokojení a naše mysl je odpočatá, cítíme se lépe také na těle. Neustálý příval informací a napětí ze sezení u počítače má hluboký dopad na naši psychiku (a taky záda, ale o tom jindy…). Zkuste pro jednou vstát z postele a zůstat dvě hodiny mimo mobil, počítač i tablet. Sbírejte informace off-line. Dívejte se kolem sebe. Překvapte své přátele, naplánujte párty a rozešlete papírové pozvánky. Zazvoňte u někoho doma a zeptejte se, jestli nepůjde ven. Až bude mít vaše sestra narozeniny, pošlete jí přání poštou. Dejte svůj „like“ reálnému životu, vyplatí se to!

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...