Tři knihy, které změní váš pohled na život

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Už dávno se říkalo, že moudří jsou ti, kteří čtou. A je to pravda. Knihy nás motivují, předávají znalosti a dávají nám jiný úhel pohledu. Díky knihám můžeme zcela změnit naše myšlení. Zde jsou tipy na tři knihy, které nejenže budete číst jedním dechem, ale možná, ať už to zní jakkoli jako klišé, se díky nim stanete lepším člověkem.

Jak drahé je zdarma – Dan Ariely

Už jen název přitahuje čtenáře jako med vosy. A když se do knihy začtete, budete mít problém se od textu odlepit stejně tak jako právě ta vosa.

Kdo by si nekoupil boty, když stojí jen tři stovky? Na jednu sezónu přece dobrý. A naopak – ať hodí kamenem ten, co nikdy nedal přednost dražšímu produktu se slovy: „Jistě bude lepší.“. V hloubi duše však tušíme, že pravda bude někde jinde než v ceně. Z nějakého neznámého důvodu však vždycky zvítězí naše druhé já – to „já“, které je ovládané reklamou a televizními žvásty.

Tahle kniha vás vrátí nohama na zem. Žádné chození kolem horké kaše. Žádné hrátky. Říká věci tak, jak jsou, vysvětluje principy lidského rozhodování a opírá se o vědecké výzkumy. Jestliže nechcete být jen další ovcí v řadě, pak je tato kniha ta pravá pro vás.

Čtyřhodinový pracovní týden – Timothy Ferriss

Zdá se vám, že občas váš život postrádá smysl? Že si zasloužíte něco víc, než jen všemi dokola omílaný režim „od 9 do 5“? Pak vás tato kniha nadchne.

Dočtete se, jak na to, abyste se jednou pro vždy zbavili otravného šéfa. Nebo aspoň to, aby nadřízený ocenil vaši výkonnost, ne vaši přítomnost. Jak generovat zisk, aniž byste museli pracovat od nevidím do nevidím.

Čtěte také:  Novozélandské město adrenalinu - Queenstown

Autor knihy Timothy Ferriss se snaží dokázat, že luxusní život už není jen výhradou super bohatých lidí. Říká, že luxusní život si může dopřát každý z nás. Stačí jen chtít. Máte pocit, že to všechno zní jako utopie? Pak v závěru knihy jistě oceníte příběhy těch, kteří se již úspěšnými a bohatými stali. Od nuly.

Jak myslí milionáři – T.Harv Eker

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou někteří lidé úspěšní a jiní nikoliv? Jedni za úspěchem druhých vidí talent, druzí štěstí…a vy? Není chybou právě vaše myšlení?

Jak přemýšlí bohatí, úspěšní lidé a jak ti neúspěšní? Jak se liší jejich názory na svět a na život? Autor knihy Harv Eker vidí největší rozdíl v tom, že úspěšní lidé si myslí, že mají osud pevně v rukou, zatímco ti chudí věří tomu, že za vším stojí náhoda a „co se má stát, to se stane a já to nemůžu ovlivnit“.

Přečtěte si tuto knihu a postavte se životní výzvě čelem. Žijeme totiž jen jednou a to co neuděláme teď, pravděpodobně neuděláme už nikdy.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...