Úžasné účinky kokosového oleje v péči o pokožku

Jedním z možných způsobů, jak svoji pokožku rozmazlovat a udržet si její vzhled dokonalý a zářivý, je využít na její péči kokosový olej. Jeho úžasné vlastnosti jsou totiž přínosem nejen při vaření, ale i při péči o naše tělo. Jeho terapeutické výhody z něj činí skvělý přírodní produkt, který podpoří hydrataci pokožky, zbaví ji nečistot a drobných skvrnek či akné.

Jaké jsou důvody používání kokosového oleje na pokožku?

Pokud chcete využívat benefity tohoto přírodního produktu, je potřeba si vybrat takový, který je čistě přírodního charakteru, nerafinovaný a panenský. Jen takový bude obsahovat všechny živiny, vitamíny a minerály, které budou pokožce prospěšné. Také si zkontrolujte, že není žluklý.

Vědecké výzkumy zabývající se kokosovým olejem poukazují na jeho antibakteriální, protiplisňové, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

Kokosový olej zvlhčí a hydratuje pokožku a je účinným prostředkem na pokožku suchou a svědivou.

 Důležité upozornění:

Než začnete kokosový olej používat, proveďte si test snášenlivosti. Naneste malé množství oleje na pokožku předloktí. Jakmile se na místě, kam jste olej aplikovali, objeví zarudnutí, kokosový olej nepoužívejte. Někteří lidé totiž mohou pociťovat při jeho používání alergické reakce.

Jakým způsobem používat kokosový olej?

Jak již bylo psáno výše, kokosový olej nabízí naší pokožce velké množství benefitů. Tady jsou některé z nich.

  • Hydratace pokožky – Kokosový olej patří k velmi dokonalým hydratačním prostředkům. Pokud je pleť hydratovaná, je chráněná proti celé řadě infekcí a některým škodlivým vlivům vnějšího okolí. Před aplikací na pokožku je potřeba jej vtírat mezi prsty, neboť je za normální teploty tužší konzistence. Obsahuje kyselinu laurovou, která velmi snadno proniká hluboko do pokožky.
  • Obličejový peeling – Kokosový olej lze využít pro přípravu domácího peelingu, který pokožku dokonale zbaví nečistot. Kromě toho bude působit protizánětlivě. Postačí smíchat 1/2 šálku organického třtinového cukru, 1/4 šálku kokosového oleje, 1/4 šálku mandlového oleje a 1/4 šálku medu. Můžete přidat 5 kapek oblíbeného éterického oleje.
  • Pomoc na popraskané rty – Hydratační i léčivé vlastnosti činí z kokosového oleje dokonalý prostředek na popraskané a vysušené rty, jejichž pokožka je velmi slabá a citlivá. Postačí na povrch rtů vmasírovat malé množství kokosového oleje.
  • Rychlá pomoc na sluncem spálenou kůži – Pokud strávíte celý den na slunci, pak je kokosový olej ideální pomocník na zarudlou a podrážděnou pokožku, která je často i vysušená. Pokožku zklidníte a hydratujete tím, že na její povrch budete pravidelně 2-3x denně nanášet tenkou vrstvu kokosového oleje.
Čtěte také:  Antioxidanty – všelék proti zdravotním komplikacím moderní doby

Zdroj: https://www.healthyandnaturalworld.com/coconut-oil-for-face/

Autor textu: Petr Pokorný; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...