Jak účinkuje kolagen na vlasy a obličej

Kolagen patří mezi bílkoviny, které v našem těle mají velký význam. Kromě toho, že zajišťuje řadu klíčových procesů v našem organismu, působí také příznivě na stav vlasů, pleti a nehtů. Díky suplementaci kolagenu můžete předejít jeho nedostatku.

Kolagen v našem těle

Nedostatek kolagenu je pro tělo opravdu nepříznivý. Již kolem třicátého roku života množství této bílkoviny v těle klesá a přichází tak nepříjemnosti. Mezi ty patří viditelné stárnutí pleti, vypadávání vlasů, či lámání nehtů. Proto je důležité tělu kolagen dodávat, díky tomu lze předejít příznakům stárnutí. Nejde pouze o estetiku, s nedostatkem kolagenu totiž trpí i chrupavky, šlachy, kosti a další tkáně.

Pro husté vlasy

Vlasy jsou často označovány jako koruna krásy. Věnujeme jim důkladnou péči, aby vypadaly co nejlépe a byly zdravé. Ovšem při nedostatku kolagenu nepomůže ani ta nejlepší vlasová kosmetika. Proto je důležité dbát na udržení dostatečné hladiny kolagenu v těle. S tím vám mohou pomoci doplňky stravy. Kolagen na vlasy pomáhá s regenerací poškozených vlasových folikulů a obnovuje tak růst vlasů. Navíc jim poskytuje výživu, čímž celkově zlepšuje zdraví a vzhled vlasů.

Zdravá a zářivá pleť

S přirozeným stárnutím přicházejí také vrásky. Suplementace kolagenu však může proces stárnutí zpomalit. Právě zmíněná bílkovina je totiž zodpovědná za pružnost, hydrataci a elasticitu pleti. Chrání pokožku před oxidačním stresem a pomáhá i s hojením akné a dalších kožních problémů. Navíc můžete užívat kolagen na vrásky – zamezuje jejich tvorbě a vyhlazuje jemné vrásky.

Kolagen je dostupný v lyofilizované práškové podobě. Nabízí nejlepší účinky a dodává tělu přirozenou bílkovinu pro zdraví vlasů, pleti a celého organismu. Doplněk stravy představuje nejjednodušší způsob, jak předejít nedostatku kolagenu.

Autor a zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...