Trápí vás zápach z úst? Odstraňte ho!

Zápach z úst a metody. jak jej odstranit

Nepomáhá vám ranní hygiena? Stále si při rozhovorech dáváte ruku před ústa nebo si držíte odstup. Dlouhodobé komplikace se zápachem z úst vedou až k osobní ztrátě sebevědomí. Žvýkačky jsou sice krátkodobým řešením a mohou pomoci v akutních případech, nedokážou však odstranit příčinu. Ta je skryta úplně někde jinde.


Správná dentální hygiena

Vezměme to pěkně po pořádku. Ranní hygiena sehrává významnou roli v udržení zdravého chrupu a svěžího dechu. Pokud jste pouze pozapomněli, je žvýkačka asi tím nejlepším řešením. Nestačí si zuby kartáčkem pouze podráždit, ale zvolit správnou techniku odstraňující zbytky jídla i z mezizubního prostoru. Používejte dentální nitě a vyplachujte dutinu speciální ústní vodou. Nic nezkazíte, když si kartáčkem na zuby vyčistíte i jazyk a prostory kolem něj.


Zápach z úst není jen otázkou špatné ústní hygieny

Zápach z úst nemusí mít se zuby vůbec nic společného. Velké procento populace má problémy se zažíváním, které může způsobit například nedostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Její absence zapřičiní, že natrávená potrava zůstává v žaludku déle, a tak zahnívá a výsledek může mít za následek zápach z úst. Stejné potíže mají i lidé s prověšeným žaludkem, ve kterém potrava též ulpívá. V takovém případě je dobré zvolit radikální změnu jídelníčku a pokusit se žaludek a trávicí šťávy nastartovat. Zaměřte se na fungicidní potraviny jako je cibule, zázvor, česnek, pórek, skořice, oregano a mnohé další. Lidé s nedostatkem kyseliny chlorovodíkové v žaludku poměrně často trpí žaludečními vředy. Nenechte to zajít až tak daleko!

Čtěte také:  Detoxikace organismu přírodní cestou


Udělejte si malý test

Rozhodněte se pro změnu jídelníčku a na celý týden se pokuste stravovat vegansky s navýšenou absencí rafinovaného cukru, soli a bílé mouky. Jezte pouze zeleninu, ovoce, ořechy, sóju, luštěniny, brambory, tofu a další obdobné produkty z množiny přírodních jídel. Během tohoto týdne pijte dostatek čerstvě vylisovaného džusu z brambor, celeru a mrkve. Tento koktejl dokáže až zázračným způsobem vyléčit takřka všechny potíže spojené se žaludkem a trávením. Již po jednom týdnu této ortodoxně nastavené stravy ucítíte změny k lepšímu.

Zápach z úst může zapřičinit nesprávná strava

Pro vymizení zápachu z úst může být změna jídelníčku klíčová!


Půstem za svěžím dechem

Půst je mezi odborníky velmi diskutabilní téma. Z pohledu lidí, kteří jej vyzkoušeli se podle všeho jedná o skvělou techniku řešící 99,9 % všech známých chorob a nemocí. 0,01 % pak připadá na zlomeniny. Vyzkoušejte si jednodenní půsty od večeře do večeře následujícího dne. Nechte svůj trávicí systém odpočinout a přenechte otěže samo servisním procesům v lidském těle.

Půst je skvělou volbou na podporu všech pochodů v lidském těle. Kromě jiného se jím dají vyléčit i další vleklé potíže.

Čtěte také:  Výborný domácí česnekový dip


Vše selhalo, co teď?

Říkáte, že všechny výše uvedené postupy selhaly a zápach z úst je neustále problémem číslo jedna? V tom případě nezbývá nic jiného, než se pohodlně usadit a otevřít svou domácí lékárničku. Existují totiž léky podporující sucho v ústech, čímž se vytváří živná půda pro tvorbu bakterií. Do této skupiny řadíme tabletky na tlak, antidepresiva, antihistaminika. Vysazení léků vám nedoporučujeme, ale je vhodné navštívit svého lékaře a poradit se s ním o případné redukci.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...