Skateboarding mu zachránil život

Porto Alegre je jedním z největších měst Brazílie. Bývá vyhledávanou rekreační destinací, nicméně kromě luxusních turistických oblastí se v něm rozkládají také velice rozsáhlé oblasti slumů a chudinských čtvrtí, kterým vládnou pouliční gangy a policie se do nich často neodváží ani vkročit. A právě z takového prostředí pochází Luan Oliveira, jenž v součastnosti patří k naprosté špičce světového skateboardingu.


Těžké začátky

Luana vychovávala jeho babička, v chudinské čtvrti, kde většinu příbytků tvoří buďto v lepším případě polorozpadlé domy, nebo v horším případě plechové chatrče. V 10 letech, kdy Luan údajně, jako každý pravý Brazilec snil o fotbalové kariéře, dostal jako dárek svůj první plastový skateboard, což bylo úplně prvním krokem k jeho kariéře a úspěchu. O 2 roky později už se z něj stal velice schopný jezdec, který bez problému vyhrával místní soutěže. Období svého dětství však sám označuje za problematické, například se podělil o incident, kdy se mu podařilo obstarat si novou skateboardovou desku a hned ve chvíli, kdy ji šel poprvé vyzkoušet, mu byla odcizena členy pouličního gangu.

 

Kdybych nezačal jezdit, byl by ze mě dnes buďto člen gangu, drogový dealer, nebo bych byl mrtvý.


Skateboarding a totální změna

Jeho dovednosti byly už tehdy ale tak výjimečné, že o několik málo let později již získal řadu sponzorů a tím i stálý příjem peněz. Když mu bylo kolem 15-ti let, zemřela jeho babička a krátce poté i jeho otec. Bylo to právě tehdy, kdy se Luan nadobro rozloučil se svým rodným ghettem, začal cestovat po světě a stával se čím dál slavnějším ve skateboardingové komunitě. Dnes už patří k jedné z jejích nejznámějších tváří a Luan se těší mimo jiné i ohromné popularitě a sympatiím mezi skatery po celém světě.

Čtěte také:  John D. Rockefeller - první miliardář v historii

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Zdroj: https://theboardr.com/profile/2685/Luan_Oliveira

Mohlo by se vám líbit...