Tři tipy pro rychlejší regeneraci po tréninku

Regenerace a odpočinek po tréninku jsou stejně tak důležité, jako samotné cvičení. V této fázi totiž tělo nabírá novou energii a hlavně zúročuje naši práci v posilovně tím, že probíhá proces růstu svalů a spalování tuků. Je ale opravdu nezbytné kupovat drahé BCAA proteinove nápoje? Bohatě postačí přirozené přírodní náhrady…


Co tedy tělo po tréninku potřebuje?

Po tréninku si stačí vzpomenout pouze na 3 základní věci, které vaše tělo potřebuje. 

1) Rehydratace 

Je třeba nahradit tekutiny, které byly při tréninku ztraceny. K tomu je ideální čistá voda.

2) Doplnění paliva

Po fyzické zátěži vaše svaly potřebují rychlou energii v podobě sacharidů.

3) Oprava svalů

K opravě svalů je třeba doplnit proteiny. Z proteinů si tělo vytváří aminokyseliny, které se na opravě svalů podílí.


Co je dále dobré po tréninku?

Jedna z nejlepších možností, po které můžete sáhnout po cvičení je mléko. To je výživově lepší, než většina sportovních nápojů. Obsahuje spoustu bílkovin a také vitamínu D, který napomáhá k efektivnějšímu spalování tuků.

Čtěte také:  Co jíst před a po tréninku, aneb jak využít potenciál svého těla naplno!


Experiment

Existuje experiment, který pracuje s lidmi, kteří pravidelně cvičili při stejné intenzitě a po stejný čas. Byli rozděleni do tří skupin. První skupina pila mléko bez tuku, ta druhá sojové mléko bez tuku a ta třetí konzumovala sacharidové nápoje podobné BCAA. Všechny skupiny nabraly svalovou hmotu. Ovšem ti, kteří pili ať už kravské, nebo sojové mléko nabrali svalové hmoty o poznání více. Dalším překvapivým zjištěním bylo to, že konzumenti mléka ztratili více tělesného tuku.

Z experimentu i z poznatků, které jsou k dispozice je zřejmé, že je mléko skvělý, cenově velmi dostupný, přírodní proteinový nápoj.

Autor a zdroj: David Web (fitness specialista), foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...