Jaké situace mohou nastat při hubnutí a jak je řešit

Možná už jste četli náš první článek o tom, jak začít hubnout. Pokud je tomu tak a Vaše odpověď na otázku “Chci začít hubnout?” je ano, pokračujte s námi a dosáhněme společně zdárného cíle. Připravili jsme si pro Vás pár situací na které je třeba se připravit. Pojďme tedy na to!

Nejdříve mi hubnou partie, které zhubnout nepotřebuji

Hubnutí je proces adaptace organismu na snížený energetický příjem. Organismus se začne nejdříve zbavovat tuku v partiích, kde je to pro něj nejlehčí a tuto skutečnost neovlivníme. Je to dáno geneticky. Někomu se ukládá nejvíce tuk do oblasti břicha a nohy má štíhlé. Hubnout bude nejdříve v nohách a pak, až bude odcházet tuk i z bříška. Kdo má větší zadek a stehna, zhubne nejdříve na horní polovině těla. Nic si z toho nedělejte. Je to fakt a jednou na každou partii dojde. 

V průběhu hubnutí onemocním

Náš jídelníček je vyvážený a obsahuje hodně ovoce, takže v hubnutí můžete nadále pokračovat a není třeba jej přerušovat. Je jasné, že při nemoci nemá člověk vůbec hlad, ale alespoň 2/3 z množství byste měli sníst.

Pokud máte jednotvárnou stravu (např. maso + rýže, atd. – nedoporučuji v redukčním režimu pokračovat, kvůli nedostatku všech živin a pestrosti stravy). Na chvíli jej přerušte a začněte znovu po vyléčení.

Mám chutě na sladké

Pokud patříte mezi ty, kteří mají chuť na čokoládu namísto klobásy, tak počítejte s tím, že Vás chutě na sladké dřív nebo později přepadnou. I když máte vyvážený jídelníček taková situace u některých nastává. Z počátku to tak většinou není, protože je jídla dostatek, ale organismus si na množství brzy zvykne a chce víc.

Hlavu si z toho nedělejte. S hubnutím je potřeba začít postupně. Takže pokud jste doteď snědli za týden čtyři celé tabulky čokolády, tak začněte se správným jídelníčkem a dejte si týdně čokolády pouze dvě. Poté množství postupně snižujte.

Čtěte také:  Éterické oleje pomáhají v boji proti nepříjemným projevům menopuazy

Myslete na to, že pokud uděláte radikální změnu ze dne na den, bude to těžší. Někomu tento razantní způsob vyhovuje, ale většina má s tím problém. Sami musíte vědět, co na Vás platí.

Mám v plánu oslavu s přáteli

Pokud se chystáte na oslavu nebo dovolenou, tak i tak můžete v redukci pokračovat. Jeden víkend nebo týden z Vás obézního člověka neudělá. Dbejte na dostatečný příjem vody, vybírejte si jídlo, které se nejvíce shoduje s našim jídelníčkem a užívejte si čas s rodinou nebo přáteli. Jakmile dovolená/oslava skončí, najeďte zase na standardní režim a pokračujte. Pokud na dovolené holdujete alkoholu, zkuste se přemoci a jít si ráno zaběhat, zajezdit na bruslích, zahrát si tenis či cokoliv jiného. Jakýkoliv pohyb Vám pomůže rychleji alkohol odbourat.

Autor: David Web (fitness specialista), Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...