Dělejte těchto 12 rituálů a buďte šťastnější

Jak být opravdu šťastný? Tuto otázku si lidé pokládají od nepaměti. Díky faktu, že je každý z nás zcela odlišný, nelze na tuto otázku získat univerzální odpověď. Obecnému pocitu štěstí však lze jít naproti minimálně tím, že budeme praktikovat zcela přirozené činnosti, které nám pomáhají si odpočinout a získat tak lepší pocit ze života.


Buďtě vyrovnaní

Ať už meditujete, nebo si jen vyhraníte nějaký ten čas čistě pro sebe – tyto okamžiky vám mohou pomoci zastavit se a rozhlédnout se kolem sebe. Pomohou vám pomoci přijmout věci tak jak jsou a být s nimi jednoduše spokojený. Život přece není závod o to, kdo se nejrychleji dostane na konec svého seznamu úkolů. Někdy je život prostě čistě o tom, přijmou věci tak jak jsou.


Choďte na procházky..

..a to doslova. Neexistuje nic lepšího než jít na túru, která vám připomene, že život nabízí mnohem víc, než jen dojíždění do práce, hádky se šéfem a všechny ostatní problémy spojené s dnešním uspěchaným životním trendem. Jednoduše se nechte unést krásnou přírodou kolem a vše ostatní vypusťte z hlavy.


Cvičte

Cvičení není blahodárné jen pro tělo, ale samozřejmě také pro duši. Díky cvičení člověk nemyslí na nic jiného než na to, co zrovna dělá – tedy na cvičení. Má v tu chvíli naprosto čistou hlavu a to, ruku na srdce, občas potřebuje každý z nás. Pohyb vyplavuje endorfiny, tedy hormony štěstí, které mají zásadní vliv na dobrou náladu.

Čtěte také:  Jak dlouho by mělo trvat cvičení?


Dopřejte si jídlo, které máte rádi

Zdravé stravování je o umírněnosti, což však neznamená, že si nutně musíte odepřít vaše oblíbená jídla. Vychutnávejte si svá oblíbená jídla s mírou. Úplné zbavení se například sladkého potěšení by mohlo vést ke katastrofě. Při striktních dietách lidem často dochází motivace.


Chovejte se jako dítě

Někdy je být dospělý prostě nuda. Ano, měli byste platit své účty, dodržovat termíny a mít doma uklizeno. Ale někdy neuškodí chovat se trochu hloupě a prostě se bavit. Nečekaná spontanní akce s přáteli vás může pozitivně nakopnou a zlepšit nejen vaše pracovní výsledky.


Sexem ku zdraví

Sex je neodmyslitelnou součástí každého vztahu. Dělejte ho minimálně pro své zdraví. Uspokojíte tím tak všechny potřeby emocionální a fyzické intimity. Sex navíc pomáhá partnerům zůstat si blízko i ve chvílích, kdy se ne všechno daří zcela ideálně.


Dopřejte si spánek

Rozhodně se neciťte provinile v situaci, kdy si pár hodin přispíte. Je to přirozené. Spánek zlepšuje vaši náladu, paměť, udržuje vás soustředěné, a také vám může pomoci udržet si zdravou váhu. Benefity spánku mohou na každý pád povznést kvalitu života.

Čtěte také:  Spánek je základem zdravého a spokojeného života


Čtěte knihy

Udělejte si čas na čtení. Prostě jen relaxujte a nechte se vtáhnout příběhem vaší oblíbené knihy. Často se zapomíná na to, že dobrá kniha může přinést více než-li film. Někdy je prostě prospěšné na chvíli utéct z reality a alespoň v představách být někde jinde.


Vypadněte na čas z města

Zkuste si naplánovat útěk z okovů rušného města. Nejedna studie prokázala, že lidé, kteří jezdí pravidelně odpočívat mimo město, kde si užívají mimočasové aktivity, nemají problém s tlakem a nepodléhají tak výrazně stresu.


Jezte minimálně ve dvou

Italové dobře vědí, proč nejí u stolu sami. Celá rodina spolu jídlo nejen připravuje, ale také jí. Zlepšují tak vzájemné vztahy a tráví čas pospolu. Zkuste si tedy společné momenty užít minimálně o víkendových obědech.

Čtěte také:  6 způsobů, jak nepřibrat při práci v kanceláři


Jak být štastný každý den? Plánujte si zábavu

Života si můžete užívat i bez exotické dovolené. Životní trenérka Victoria Moran, autorka knihy Living a Charmed life, doporučuje si každé ráno položit otázku, „co bych měl dnes udělat proto, abych si zajistil skvělý den?“. Vytvořte si svůj vlastní seznam potěšení a práce na každý den!


Poslouchejte hudbu

Hudba dělá dobře nejen duchu, ale také tělu. Překvapilo vás to? Je tomu opravdu tak. Výzkumy prokázaly, že uklidňující hudba má na tělo velmi podobné účinky jako masáž. Také zlepšuje zdraví cév, což je dobré pro srdce a krevní tlak.

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...