Jak vyhrát boj s akné

Trpíte špatnou pletí? Máte akné? Nepomáhají vám žádné krémy ani produkty slibující zázraky a získání bezproblémové pleti? Pojďme se podívat, jak lze vyhrát boj s akné díky změně životního stylu!

Nestresujte se

Stres ovlivňuje spoustu funkcí v našem těle, například trávení, správné fungování orgánů, ale také má vliv na naši pokožku a pleť.

Možná, že také vám se zhoršuje pleť při napjatých situacích nebo v období, kdy máte více problémů a povinností.

Zkuste se méně stresovat a naučit se lépe zvládat stres. S tím vám může pomoci meditace, četba, procházky, hudba nebo jakákoli fyzická aktivita. Také je řešením najít způsob, jak lze pomalu stres s vašeho života odbourávat. Například ubrat si na sebe takové nároky, změnit práci, požádat o pomoc blízkého, apod.

Zdravá strava

Vyvážený jídelníček je také důležitou součástí při boji s akné.

Zprvu vyřaďte fastfood, zaměřte se na nezpracované potraviny a jezte dostatek ovoce a zeleniny. Váš jídelníček by se měl odvíjet podle vašich cílů. Ohledně akné je důležité mít vyvážený poměr živin, jíst dostatek vlákniny, ale také bílkovin a snažit se omezit zpracované potraviny.

Kromě fastfoodu, vyřaďte také sladké dezerty a omezte obyčejný cukr. Na internetu najdete spoustu zdravých verzí téměř všech dezertů, takže se nemusíte bát, že přijdete o dezerty. Pokud jste milovníci čokolád, volte takové, které jsou vysokoprocentní a bez přidaného cukru.

Spánek

Dostatek spánku může také ovlivnit stav vaši pleti.

Spěte minimálně 6 až 8 hodin. Nejen délka spánku, ale také kvalita je důležitá.

Proto spěte spíše v chladnějším prostředí. Místnost vyvětrejte a zatáhněte, ať máte v pokoji tmu. Snažte se omezit příjem kofeinu před spánkem a také není dobré řešit povinnosti a problémy těsně před usnutím.

Pitný režim

Pitný režim vám také pomůže při boji s akné.

Čtěte také:  Jóga a 9 důvodů proč s ní začít

Pijte alespoň 2 litry čisté vody denně. Omezte slazené nápoje, nejlépe je úplně vyřaďte. Snažte se přijímat opravdu pouze čistou vodu, kterou můžete dochutit například citrusovými plody.

Autor: Kateřina Malinková, Foto: Pixybuy.com

Mohlo by se vám líbit...